webcam poker nedir, kuralları nelerdir ? Tüm detaylarıyla yazımızda açıkladık.

Webcam Poker Nedir ? – Online Pokerde Devrim

Genel

Web kameralarının çevrimiçi poker oyuncularına sağladığı avantajlar çoktur. Rakiplerinizi izlemenizi, hile yapmayı önlemenizi ve çoklu hesap işlemlerini durdurmanızı sağlar. Evde rahat ve rahat otururken, dost canlısı insanlarla çevrili olmanın tüm eğlencesini yaşar, yüz ifadeleri yaşatır, söyler ve büyük para kazanma şansına sahip olursun. Web kameraları ile poker, sadece parayla ilgili olmayan bir eğlence şekli haline gelir.

Web kamerasını çevrimiçi pokere sokma fikri, poker topluluğunda bir süredir tartışılıyor. Bu fikre karşı olan insanlar, yarı giyinmeyi, yüzlerini gülümsemeden (robotlar gibi) oynamanın hiç iyi olmayacağı şeklinde yorumladı. Ayrıca, çevrimiçi poker oyuncularının tercih ettiği bir gizlilik istilasının eşdeğeri olduğunu söylüyorlar.

Öyleyse, web kamerasının online pokerini gizlilik felaketi olarak mı yoksa sosyalleşmek için yeni bir sanal fırsat olarak değerlendirirsiniz ?

Webcam Poker’in Faydaları

Web kamerası poker seçeneklerine sahip birçok çevrimiçi poker odası, poker oynarken sosyal çevrimiçi olmanın özü olarak bir niş oluşturmaya çalışmaktadır. Bunun da ötesinde, oyunculara web kameralarının botlara veya çoklu hesap yapanlara karşı oynayabilecekleri tüm korkularını hafifleteceklerini hatırlatmaktan mutluluk duyuyorlar.

Webcam poker oynamanın temel avantajlarından bazıları şunlardır:

 • Diğer oyuncularla sohbet etmek.
 • Rakiplerinin yüzlerini okuyabilmek ve fiziksel anlatımlar aramak.
 • Not almanın çok daha değerli hale gelmesi.
 • Gerçek insanlarla oynuyorsun gibi hissettirmesi.

Webcam Poker’in Sakıncaları

Yine de, bazı oyuncular web kamerası pokerine karşı oldukça temkinlidir, çünkü gizliliği çevrimiçi oynamanın en önemli parçası olarak görürler. Bazı oyuncuların webcam poker oynamaya neredeyse hiç ikna olmamalarının bazı nedenleri:

 • Yüzünü göstermek zorundasın
 • Kurallar
 • Bir seferde birden fazla masada oynamanız engellenir
 • Anonimliğiniz olmadan oyununuza olan güveninizi kaybedersiniz

Eğer oldukça görünmek istemiyorsan, webcam poker kesinlikle senin için değil.

Web kamerası pokerini sunan çevrimiçi poker odalarının hemen hepsinde, tercih edilen tüm oyuncuların uyması gereken katı kurallar vardır. İşte bu tür odaların çoğunda ortak olan kurallar:

 1. Oynarken yüzün her zaman görünür olmalı.
 2. Çıplaklık yok.
 3. Canlı poker masalarında olduğu gibi, web kamerası pokerini oynarken şapka takmak sorun değil, rakipler yüzünüzü net bir şekilde görebildikleri sürece. Durum öyle değilse şapka yasak olacaktır.
 4. Web kamerası çevrimiçi poker masalarında güneş gözlüklerini “arkasına saklamanıza” izin verilir. Bunun rakiplerinizin sizi okumasını engelleyeceğini düşünüyorsanız, o zaman size daha fazla güç verecektir.

Bu politikalara uymamak, çevrimiçi poker hesabınızın askıya alınmasına veya oynadığınız siteden kalıcı olarak yasaklanmasına neden olabilir. Sonuç olarak, online web kamerası pokerini denemek istiyorsanız, oyun kurallarına uymaya hazır olmalısınız.

Webcam ile Çevrimiçi Poker Oynamak İçin İpuçları

Web kameraları, çevrimiçi poker alanında heyecan verici bir gelişmedir. Onları denemeye karar verirseniz, sadece kurallara uyun. Web kamerası pokerinde, eylem çevrimiçi olduğu sürece, para ödülü de dahil olmak üzere her şey gerçekten daha gerçek oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir