Ace Rummy oyunu için ipuçları

Ace Rummy Oyunu için ipuçları

Genel

Anlaması kolay, oynaması eğlenceli ve ustalaşması zor olan Ace Rummy, oldukça popüler olmayı hak eden erişilebilir bir kart oyunudur. Dahası, diğer birçok casino kart oyunundan farklı olarak oldukça beceriye dayalıdır. İşte rummy oyununuzu geliştirmek için birkaç ipucu:

Dikkatli oyun seçimi

Rummy’nin birkaç çeşidi vardır ancak genel kurallar aynıdır. Basitçe söylemek gerekirse, bu değişkenlerden birinde iyi olmanız gerekir. Deals Rummy, düşme olmadan anında gerçekleşir, doğaçlama yapar ve elde ettiğiniz şeyle oynarsınız. Pool Rummy savunma oyunu içindir. Puan remi, riskli oyunlar, blöfler ve akıl oyunlarının yeridir. Rummy ile uzmanlığınızın nerede olduğunu belirlemeniz gerekir.

Rummy’de yeni misiniz ? O halde içselleştirmeniz gereken ilk altın kural budur. Rummy’nin amacı genel olarak kartlarınızdan kurtulmaktır. Bunu öncelikle bir kart dizisi oluşturarak yaparsınız. Farklı aynı dereceden üç veya dört kart çekilerek bir per oluşturulabilir, ancak nadiren böyle bir ele sahip olacak kadar şanslı olursunuz. Bu nedenle, Rummy için en uygun temel strateji saf bir sıra, yani sayısal bir kart dizisi oluşturmaktır. Kötü bir el alırsanız, oyunu hemen bırakın. Vasat bir oyuncuyla, iki veya üç turda saf bir sekans oluşturma şansınız olursa, oyuna sadık kalın.

Rakibinizin oyununu değerlendirin

Çoğunlukla, yeni başlayanlar, birçok farklı hata yaparlar. Rummy, elinize karşı değil, diğer insan rakiplere karşı oynanır. Kendi elinizi yönetmek, desteyle doğrudan nasıl etkileşime girdiğinizdir, ancak asıl oyun rakibinizin oyununu kontrol ederek oynanır. Bunu daha büyük bir destede takip etmek zor. Bu nedenle, yalnızca 2 veya 3 oyunculu oyunlar oynayarak başlayın, acele etmeyin. Diğer oyuncuların seçimlerini düşünün. Belli bir kartı yemeye mi çalışıyorlar ? Daha az rakibiniz olduğunda bu nüansları daha kolay fark edebilirsiniz.

Yüksek değerli kartlarınızı doğru oynayın

Rummy’de yaygın bir uygulama, yüksek değerli kartlardan mümkün olan en kısa sürede kurtulmaktır. Bunun arkasındaki mantık basittir: Papazlar, Kraliçeler, Vale ve Asların tümü 10 değerine sahiptir, bu da rakibinizin erken remi ilan etmeleri durumunda puanlarını artıracaktır. Ancak, tabiri caizse bu kitaptaki en eski numaradır. Çok daha etkili (biraz daha riskli olsa da) strateji, yüksek değerli kartlarınızı birkaç tur (maksimum üç tur) boyunca tutmaktır. Neden ? İlk olarak, bunları atmak, potansiyel desteniz hakkında bilgi verir. Ancak daha da önemlisi, rakibiniz yüksek değerli kartlarını büyük olasılıkla erken bırakacaktır, bu da onunla bir set oluşturmanıza yardımcı olabilir ve aynı zamanda bir üstünlük elde etmelerini engelleyebilir.

Performansınızı Arttıracak En iyi Blackjack ipuçları

Orta kartlarınızı korumak, istatistiksel değeri olan bir stratejidir. Bunun kısa nedeni, sıralayabileceğiniz daha yüksek kombinasyon sayısıdır. Ancak bir yan etki, koleksiyonu tamamlamak için bazen bir karta sabitleme eğiliminde olmamızdır. Bu sağlıklı bir alışkanlık değil. Oyun dinamik ve karmaşıktır, olasılıklar değişir. Uyum sağlamak ve doğaçlama yapmak genel bir strateji kadar önemlidir. Bu nedenle, gerektiği gibi yargılayın ve gerektiğinde doğaçlama yapın.

Joker’i kullanın

Jokerler, dar bir farkla çok yakın bir oyunu garantiye almanıza yardımcı olabilecek hapisten çıkma kartlarıdır. Doğal olarak, bunları çok dikkatli ve yalnızca kesinlikle gerekli olduğu yerlerde kullanmalısınız. Bunları özellikle zor durumlar için saklayın.

Unutmamanız gereken son şey, bunların temel kurallar olduğudur. Yüksek beceriye sahip olsanız da şansa bağlı olduğu için %100 kesinlikte bir Rummy oyununu kazanmanın kesinlikle bir yolu yoktur. Kayıpların moralinizi bozmasına izin vermeyin, onların bir öğrenme fırsatı olmasına izin verin.

1 thought on “Ace Rummy Oyunu için ipuçları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir